Naziv ideje: EKO Šparko

Avtor: Manuela Mozetič, Tina Bratkovič Kregar, Nastja Budihna, Iris Črnčec, Andreja Žerovec
Dejavnost: Proizvodnja papirja in kartona Država: Slovenia Datum vpisa: 17.11.2016
Prenesi predstavitev
Prenesi poslovni načrt

Povzetek

Smo podjetje EKO Šparko d.o.o., katero se ukvarja z izdelovanjem EKO šparovčkov, kateri je DELNO RAZGRADLJIV- DELNO IGRIV. Šparovček je zanimiv, inovativen in kakovosten, otroke in starše torej spodbuja k njihovi kreativnosti in ozaveščanju o ekologiji, katera je dandanes zelo pomebna ter prav tako o varčevanju.

Cilj podjetja po uspešnem zagonu je vzpostaviti tržno nit tudi v sosednjih državah, torej se povezati z bankami v Italiji in ozaveščati tudi ostale tuje otroke kako pomebno je biti ekološki in varčevati denar. S spletno prodajo želimo prodreti čim globlje na trg po celotnem svetu. Želimo si, da je naš dobiček čim večji ter da je iz leta v leto večji.

Ostali cilji podjetja so stalna rast naših prihodkov, možnost da bi podjetje lahko zaposlilo več ljudi in naš dobiček. Po prvem letu prodaje in poslovanja bomo letno povečali prodajo za 18% . Kot podjetje ciljamo na čim manj reklamaciji in upoštevanja garancij, saj je naš izdelek kakovosten, želimo, da je klima v podjetju med zaposlenimi pozitivna in da dobro vpliva na vse.

Naše podjetje vidi tržno priložnost v več različnih dejavnikih. Z lesom, bombažom in semeni želimo kupce približati k ekologiji in jih ozaveščati in prikazati, da je lahko izdelek narejen tudi iz eko materjalov in je prav tako kakovosten. Ker pa želimo, da je naš izdelek bol inovativen, privlačen smo vključili še led lučke, katere marsikoga privlačijo.

Tržna raziskava nam je pokazala, da takega izdelka oziroma podjetja ki to ponuja še ni. Z našo inovativno idejo smo se odločile
vstopiti na trg in ljudem s tem pokazati kako se da združiti ekologijo, varčevanje in zabavo. Zaposleni bomo strokovno svetovali in
pomagali našim kupcem, ter jim ponujali le najkvalitetnejše izdelka.

 

 

 

Opis projekta (produkta, storitve)

Izdelek je po svojih lastnostih zelo inovativen. Staršem ponuja možnost, da svoje otroke naučijo tako varčevati kot tudi ekološko ravnati z izdelki, vsem ostalim pa bo dal možnost imeti svoj denar na varnem.

Naš šparovček bo v obliki rožice. V zgornjem delu bodo cvetovi na katerih bodo bile led lučke, v delu kjer ima roža prašnik pa bodo sončne celice katere polnijo led lučke. Sledi bučka v obliki lončka v katerega se bo vstavljal denar. Na dnu bučke bo podstavek v katerem bodo bila zbrana semena. Varčevalnik bo popolnoma razgradljiv, razen zgornjega dela. Cvetovi in prašnik bodo po uporabi namenjeni varčevanju lahko služili tudi kot okrasek. Lahko pa nam ga bodo kupci vrnili ali pa zavrgli v zbiralnike za odpadne baterije. V primeru, da bi se uporabniki odločili za vrnitev zgornjega dela varčevalnika, bi jim v zameno vrnili 2€ ter tako tudi poskrbeli za pravilno ločevanje odpadkov. Če bi led lučke še vedno delovale, bi jih lahko tudi uporabili za izdelavo naslednjih varčevalnikov. Denar bi ven pobrali tako, da bi odstranili zgornji del (ga zavrteli v nasprotni smeri urinega kazalca). Nastala bi luknja iz katere bi potegnili ven denar.

Led lučke bodo svetile rdeče med varčevanjem, ko pa bo šparovček napolnjen bodo začele svetiti zeleno. Ko se bo kupec odločil za ekološko razgradnjo izdelka, ga bo za nekaj časa dal v vodo (cca. 2 -4 ure). V vodi bo šparovček postal mehek. Ko doseže določeno mehkobo ga vzamemo iz vode ter zakopljemo v zemljo. Zaradi semen bodo čez nekaj časa zraste nove rožice. V šparovček bi bila vstavljena semena travniških rož, ker so najbolj odporna na vremenske razmere ter dolgo obstoječa.

Varčevalnik bi bilo mogoče dobiti v treh različnih barvah. Pri vseh bi bile obarvane samo bučke, cvetovi bi bili pri vseh treh vrstah varčevalnikov bele barve. Prav tako bi vsi trije varčevalniki imeli rumene prašnike. Bučke bi ponudili v modri, roza ter rjavi barvi.

Na otip bi bila bučka srednje trda, saj bi bila narejena iz izredno tankega lesa ter prevlečena z bombažem. Menimo, da bi mehkoba bombaža dodatno pritegnila kupce, oziroma otoke. Zgornji del (prašnik in cvetovi) bi bili ravno tako trdi na otip saj bi bili narejeni iz led lučk. Vse skupaj bi bilo neposredno povezano.

Kje/zakaj rabimo pomoč (denar, znanje, drugi resursi)

Smo mnenja, da kaj več  kot denarne pomoči torej financiranja, sploh v začetku projekta ne potrebujemo saj vso znanje, ki ga potrebujemo imamo same. Vsaka izmed nas je podkovana na svojem področju in to nas združuje v celoto.

Tveganja in izzivi realizacije (Risks and challenges)

 

Tveganja za razvoj izdelka so dokaj majhna. Ob neuspehu se lahko poslovimo edino poslovimo od svojih prihrankov ki smo jih vložile v to, da je projekt sploh lahko zaživel. Realizacija tega projekta je zahtevala veliko našega prostega časa, ki smo ga z veseljem posvetile tej ideji po izdelavi EKO Šparka, nedvomno je potrebnega veliko znanja in predvsem tudi podpora bližnjih nam nikoli ni bila odveč.

Časovnica izvedbe (Timeline)

Z razvijanjem ideje smo začele oktobra letos, ko  se je pričelo novo študijsko leto. Profesorica nas je seznanila kaj bo potrebno početi pri predmetu podjetniško delovanje, ter da bo delo v timskem duhu, kjer po potrebno razviti neko novo idejo. Tako smo iz tedna v teden dvojo idejo nadgrajevale, po navodilih mentorice Tine, dokler nismo prišle do zaključka in tako sedaj naš izdelek čaka samo še na realizacijo.

O nas (Team)

Smo študentke 2. letnika fakulteta za management. Naš team sestavljamo Iris, Andreja, Nastja ter Manuela. Smo super družba, ki se zelo dobro ujamemo in skupaj tudi  sodelujemo. Naša ideja o projektu se prepleta ampak konstantno tudi  izboljšuje. Vsaka ima določeno znanje na različnih področjih, ki nam pride prav pri samem razvoju izdelka. Ker pa smo mnenja, da kak par pridnih rok ni nikoli odveč, rade volje sprejmemo medse novega člana in tako naš team povečamo in izboljšamo.



Komentarji

    Trenutno ni še nobenenga komentarja