Podjetje bluetooth rolka se ukvarja s proizvodnjo, kot je že iz imena razvidno, bluetooth rolk.
Cilj podjetja je pridobiti prepoznavnost po celotni Sloveniji, ter kasneje tudi tujini, kar bi podjetju omogočalo večjo prodajo in posledično večje prihodke. S tem bi se tudi odprla nova delovna mesta za brezposelne ljudi. Med druge cilje podjetja uvrščava stalno rast prodaje bluetooth rolk ter njihove nadgradnje. Eden izmed glavnih ciljev je tudi izdelava kvalitetnih in zanesljivih izdelkov, ki bi dosegali svoje oglaševane specifikacije.
Tržno priložnost najinega izdelka je, da se bodo ljudje v najini starostni kategoriji menjali iz generacije v generacijo, zagotovo pa bodo še vedno obiskovali izobraževalne ustanove. Tako bo za najin izdelek vedno obstajala skupina ljudi, za katere meniva, da bodo pripravljeni kupiti najin izdelek. Izdelek omogoča tudi mnogo nadgradenj, ter takojšen odziv uporabnikov na spremembe.
Podjetje, ki bi se ukvarjalo z izdelavo tega izdelka, v Sloveniji še ni. S oglaševanjem in prodajnimi letaki bi izčrpno predstavila najine izdelke, njihove specifikacije ter kupcem tudi ponudili možnost testne uporabe na promocijskih dogodkih. Za zagon najinega podjetja, bi potrebovala minimalno 3500€, za katera pričakujeva da bi se nama povrnila v prvem mesecu delovanja podjetja. Rast bi po najinih izračunih in pričakovanjih iz meseca v mesec rasla, in upava, da bi v prvem letu prišla do vsaj 10 prodanih bluetooth rolk. Nato pa je vse odvisno od uspešnosti na domačem ter predvsem tujem trgu.
Izdelan prototip
Predstavljen izdelek se imenuje bluetooth rolka. V osnovi je uporabljena daljša rolka, na katero so nato nameščene električne in strojne komponente. Uporabljen je elektromotor, ki poganja zadnjo kolo. Upravljanje tega motorja poteka preko pametnega telefona z uporabo temu posebej namenjene aplikacije, ki obstaja na več platformah. Za napajanje so uporabljene polnilne baterije, ki znižajo vpliv na okolje in omogočajo cenovno ugodno in hkrati preprosto polnjenje.
Denar bi potrebovala že na začetku, za sam zagon podjetja(delavnica, oglaševanje, ostali stroški) ter izdelavo prototipa (ki sva ga že izdelala). Ti stroški nebi presegali 4000€, po pričakovanjih pa bi se nama povrnili že v prvem mesecu delovanja podjetja.
Znanja bi potrebovali iz strojnega, elektronskega ter programerskega dela. Tako bi že na začetku potrebovala še vsaj 1 dodatnega člana ekipe, ki bi nama pomagal pri izdelavi stojnega dela. Elektronski in programerski del, bi s svojim trenutnim znanjem, čeprav z manj izkušnjami, najverjetneje uspešno upravljala sama.
Pri najem izdelku obstaja na začetku izdelave nekaj tveganj in tudi izzivov, ki pa sva jih pripravljena sprejeti. Za pričetek potrebujeva naložbo, v višini nekaj tisočih evrov, kjer obstaja možnost, da najina ideja spodleti, zaradi majhnega zanimanja ljudi za izdelek. Tveganja obstaja tudi pri oglaševanju, saj ni nujno da bodo oglasi dobro opaženi.
Velik izziv je končna izdelava izdelka, ki bo kvaliteten, brez tovarniških napak in z dolgo življenjsko dobo. V primeru, da nama to ne uspe, bo potrebno izdelke odpoklicati s trga in ustaviti proizvodnjo, ter raziskati kje se pojavljajo težave. To lahko pomeni izgubo denarja in tudi strank.
1 Strojni tehnik - izdelava strojnih komponent ter njihovo načrtovanje in pritrjevanje, ohišja
1 Elektrotehnik - izdelava tiskanega vezja, povezovanje električnih komponent in njihovo pravilno delovanje
2 Programerja - razvoj mobilnih aplikacij za upravljanje z bluetooth rolko (različne platforme), ter izdelava in urejanje spletne strani
Vodja projekta - delitev dela, upravljanje s denarnimi sredstvi, nakupovanje komponent, pregled kakovosti izdelkov, nadzor nad pravočasno izdelavo bluetooth rolk ter njihovo dostavo kupcem, komuniciranje s kupci...